-

Blog Renovujeme,s.r.o.

Renovujeme.s.r.o. podlahový slovník
3
Máj
2019
Pridané od: Admin 2 Komentáre

Renovujeme.s.r.o. podlahový slovník

Názvoslovie a definície.Pre lepšiu zrozumiteľnosť textu v problematike vlysových podláh nasleduje zoznam najčastejšie používaných a najdôležitejších výrazov a ich stručné vysvetlenie.Definície jednotlivých odborných názvov zasahujúcich do problematiky podlahových krytín vychádzajú z nasledovných noriem podľa STN 74 4505 Podlahy. Spoločné ustanovenia a STN 49 0005 Drevené podlahoviny. Názvoslovie pre drevené podlahoviny. .
Ako nainštalovať parketové podlahy
28
Mrec
2015
Pridané od: Admin 3 Komentáre

Ako nainštalovať parketové podlahy

Parketové podlahy môžu dodať bezhraničnú osobnosť každému štýlu domova. Nezáleží na tom, ktorý vzor vyberiete, určite budú mať dekoratívnu funkciu, ktorá je ideálna pre chodby, kuchyne a obývacie izby.Ale je tu jeden problém: parketové podlahy je notoricky zložité nainštalovať.Kvôli ich zložitým dizajnom je potrebné trochu viac práce, aby sa dosiahli čo najlepšie výsledky...
Pokyny na údržbu a čistenie podlahy
05
Máj
2018
Pridané od: Admin 4 Komentáre

Pokyny na údržbu a čistenie podlahy

Drevo je prírodný živý materiál a vždy sa snaží prispôsobiť podmienkam priestoru. Musíte sa uistiť, že vaša drevená podlaha je správne čistená a udržiavaná. Zmeny teploty a relatívnej vlhkosti miestnosti spôsobujú zmršťovanie alebo napučiavanie dreva. Udržiavanie drevených podláh zahŕňa ochranu konečného náteru pred poškriabaním a udržiavanie primeraných klimatických podmienok v priestore. Ak chcete mať peknú a odolnú podlahu, musíte dodržiavať nasledujúce kľúčové pravidlá.
Spôsoby pokládky drevených podláh
25
Marec
2015
Posted By: Admin 20 Komentáre

Spôsoby pokládky drevených podláh

Pri pokladaní podlahy plávajúcim spôsobom nie sú dielce podlahy pripevnené k zemi, iba sa voľne pokladajú na izolačnú podložku a spájajú sa lepením na PD (pero - drážku) alebo sa zacvaknú zámkovým spojom.Celoplošne lepená podlaha:Pri pokládke drevenej podlahy celoplošným lepením sa na vyrovnaný podklad rovnomerne nanáša lepidlo (pevné alebo pružné), na ktoré sa osadzujú jednotlivé diely ako pri bežnej pokládke.